02 Kasım 2012

Puantiyeli Kurabiye

Amanda aman kimler gelmiş?
Kimler gelmiş,yepisyeni tarifleriyle sevgili misafirlerimiz gelmişşş :)
Sevgili Taze Nane arkadaşım,bu kezde pek cici kurabiyeler göndermiş etkinliğimize,hemen çayımı alıp gdiiyorum yemeye,haydi sizde gelin....
Teşekkür ediyorum,sevgilerimi gönderiyorum kendisine,gene bekliyorum :)Tarifimi 77. P.D.Ç.S etkinliğine ev sahipliği yapan Gelibolu17 arkadaşıma yolluyorum.

Malzemeler
125 gr margarin (oda sıcaklığında)
4 yemek kaşığı pudra şekeri
1 tane yumurta sarısı
1 tane vanilya
1,5-2 su bardağı un
ayrıca
kakao
pembe ve mavi gıda boyası
Yapılışı
Hamur için tüm malzemeleri karıştırıp yumuşak ele yapışmayan bir hamur yoğurun. Unu gerektikçe azar azar ilave edin. Hamuru 10 dakika dinlendirin. Hamurdan küçük parçalar koparıp kakao ve gıda boyası katarak terkar yoğurup renklendirin. Hamuru streç film arasında biraz unlayarak açın. Renkli hamurlardan nohut büyüklüğüne yakın parçalar koparıp hamurun üzerine rastgele atın. Renkli hamurları fazla yakın atmayın merdaneyle üzerinden geçerken birbirlerine fazla yapışmasın. Streç filmi hamurun üzerine tekrar kapatın ve merdaneyle bir kere üzerinden geçin. Renkli beneklerin hamura yapıştığını görüceksiniz. İstediğiniz kalıpla şekiller çıkarın. Tepsiyi yağlı kağıt ile kaplayın. Kurabiyeleri dizin. Önceden ısınmış fırında hafif pembeleşinceye kadar pişirin.

Hiç yorum yok: