05 Eylül 2011

"Çay,Kahve Bahane Etkinliği""Çay,Kahve Bahane"
'bu etkinlik çok şahane' diyerek yeni bir etkinlik başlatmak istiyorum,
her zamanki gibi güzel tariflerinizle beni yalnız bırakmayacağınızı ümid ediyorum...
Bildiğiniz gibi çay kahve bahanedir çoğu zaman,dostlarla,arkadaşlarla,dertleşmek,görüşmek için.bir çoğumuz sevdiğimiz bir arkadaşımıza ziyarete giderken "hadi çayı koy" geliyorum diye gideriz,yada müsaitsen "sabah kahvesine geleceğim" deriz...
Çünkü o sohbet muhabbet kuru kuruya olmaz,tamam tatlı dil güler yüzde gereklidir,hatta suratı sirke satan bir ev sahibi size bal baklavada ikram etse orda çok kalmak istemezsiniz öyle değilmi,ordan ayrılmak için sabırsızlanırsınız....
İşte bende bu yüzden "çay kahve bahane" koydum etkinliğimizin ismini :)

Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse misafirine ikram etsin. Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse akrabasına iyilik etsin. Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse ya faydalı söz söylesin veya sussun!
Muhammed Mustafa (s.a.v)

Ve yukarıdaki güzel hadis-i şerifi sizlerle paylaşıp,evlerinize gelen misafirlerinize,eşinize,çocuklarınıza,yada bu dünya hanesinde en güzel misafir benim deyipte kendiniz için hazırlamış olduğunuz birbirinden güzel tariflerinizi,ikramlarınızı sayfalarınızdan almaya geleceğim :)

Tariflerinize "çay,kahve bahane" etkinliği için gelibolu17 ye gönderiyorum yazıp bana haber verirseniz,büyük bir zevkle gelip tariflerinizi alıp
http://gelibolu17-midedenkalbe.blogspot.com adresimde yayınlayacağım :)

Son olarak arkadaşlar,her zamanki gibi etkinliğimize herkes davetlidir,(lütfen davetiye götüremediğim arkadaşlarım kırılmasınlar)

etkinliğimiz diyorum çünkü ben daha öncekiler gibi bu etkinliğide yalnız başıma yapamıyacağımın bilincindeyim,o yüzden bu etkinlikler hepimizindir...Şimdiden herkese çok teşekkürler :)
                               

8 yorum:

Gelibolu17 dedi ki...

Arkadaşlar ilk fırsatta davetiye dağıtmaya başlıyacağım,lütfen davetiye götüremediğim arkadaşlarım kusura bakmasınlar,kimseyi ayırmıyorum,etkinliğimize herkes davetlidir,istediğiniz kadar tarifle katılabilirsinizbeni yalnız bırakmazsanız sevinirim...selamlar sevgiler olsun :)

GÜLSÜM dedi ki...

arkadaşım büyük bir zevkle etkinliğine katılcağım hatta ilk tarif benden olsun çemenli rulo ekmek....http://mutfaktansesler.blogspot.com/2011/09/cemenli-rulo-ekmek.html yalnız bir ricam daha var benim pazar filesine dönüş etkinliğimi sitenden duyurabilir misin.... teşekkürler.... naylon poşete karşı bir çalışma bu desdeklersen sevinirim...

yemekbiraşk dedi ki...

ben davetiyemi aldığımı kabul ediyorum:) hayırlı olsun gülcancım..

Baharcicegi dedi ki...

ilk tarifin benden olsun canim kolayliklar dilerim

Yıldız dedi ki...

Merhabalar,
davete gerek yok şeker
benim tarifim hazır
önce bi tatil modundan çıkayım hemen yayınlarım...
Kolay gelsin........

Gelibolu17 dedi ki...

Çok teşekkürler arkadaşlar,hemen geliyorum tariflerinizi almaya,,,

Bloggerin yıldızı,çabbuk çık tatil modundan o zaman :) sevgiler....

Gülsüm,ben etkinliğinden haberdarımda kendim daha fileye geçemedim :( halbuki çocukluğumdan biliyorum fileyi ama,bannerini seve seve yayınlarım ama bloglarımda ne demek :)
sevgiler....

Seval,teşekkür ederim canım,bekliyorum tariflerini :) sevgiler....

sare dedi ki...

Merhaba, bende bu etkinliğe katılmak istiyorum. Tarif olarak da bayram için yaptığım badem ve antep fıstığı ezmesini vermek istiyorum.
Kahvelrinizin yanına eşlik eder umarım, sevgiler.
http://www.tuzekmek.com/bayram-geliyor-badem-ezmesi/
http://www.tuzekmek.com/bayram-geliyor-antep-fistigi-ezmesi/
Not; bu tür etkinliklerin acemisiyim, hata yaparsam,:)

Benden Mütevellit dedi ki...

merhabalar ben de etkinliğinize sayfamda hazırladığım tarifle katılmak istiyorum..sevgiler..
http://benirahattadinle.blogspot.com/2011/09/caykahve-bahane-etkinligi-mercimekli.html